Şehir Tiyatroları’ndan ‘Hastalık Hastası’

Kültür-Sanat

15 Mayıs 2019 Çarşamba 13:20

Bu yılın Tiyatro sezonunun sona yaklaştığı günlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Moliere’in yazdığı "Hastalık Hastası" oyununu yeni oyun olarak seyirciyle buluşturdu.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt) - Çevirisini Berna Günen’in yaptığı oyunu Ayşecan Tatari, Barış Çağatay Çakıroğlu, Çağrı Büyüksayar, Çiğdem Gürel, Gün Koper, Hüseyin Tuncel, Orhan Erhan Yıkılmaz, Sevinç Erbulak, Şirin Asutay, Şükrü Türen, Uğurtan Atakan, Yalgın Yeter rol almasıyla yönetmen Tolga Yeter sahneye koydu.

Hastalık Hastası oyununda Molier, Saf bir adamın, onu gelir kapısı gibi kabul eden doktorunun yanlış teşhislerine kanıp, kendini neredeyse ölümcül bir hasta olarak görmesi sonucu gelişen olayları konu ediyor.

Kısaca oyuna baktığımızda; Oyunun Hastalık Hastası kahramanı Argan’ın hastalıkları yüzünden gözü o kadar kararmıştır ki, öz kızını sevmediği bir adamla (doktor) evlendirmeye çalışmakta bir beis görmez. Böylece bir taşla iki kuş vurmuş olacak, hem sağlığı için harcadığı para cebinde kalacak, hem de kızını zengin olma ihtimali çok yüksek olan bir doktorla evlendirecektir. Ama olaylar hiç de istediği gibi gelişmediği görülüyor. Hastalık Hastası adlı oyun Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde ilk gösterimini yaparken seyircilerin beğenisini de kazandı. 

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim