MENÜ
Ankara 32°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
‘Spor yapın, devletin sağlık yükünü hafifletin’
Spor
3 Ekim 2019 Perşembe 13:29

‘Spor yapın, devletin sağlık yükünü hafifletin’

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da, “Vatanını, ülkesini, kendisini, ailesini seven spor yapmalı ve devletimizin sağlık yükünü almalı” dedi.

Ferda KARABABA

ANKARA (Anayurt) - Keçiören Belediyesi, Dünya Kalp Günü’nde düzenlediği “Kalbin için harekete geç” etkinliği ile herkesi spor yapmaya davet ederken, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da, “Vatanını, ülkesini, kendisini, ailesini seven spor yapmalı ve devletimizin sağlık yükünü almalı” ifadesini kullandı.

Kalaba Kent Meydanında düzenlenen etkinliğe Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Ankara İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Milli Halterci Halil Mutlu, gençler Dünya İkincisi güreşçi Ayşegül Özbege, İstanbul Boğazını yüzerek geçen ilk down sendromlu Milli Sporcu Hasan Gökhan Kotan, Kung-Fu Avrupa Şampiyonu Eda Nur Çağdaş, spor kulüpleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

“EN ÖNEMLİ GİDER KALEMİMİZ SAĞLIK HARCAMALARI”

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Geçen hafta Avrupa Hareketlilik Haftasıydı, bugün de Dünya Kalp Günü. Kalbinizi, sağlığınızı koruyun. Sağlıklı toplumun temeli spordur, spor yapmayan daha çok hasta olur. Hastalıkların nedenlerinden biridir hareketsizlik. Bugün devletimizin en önemli gider kalemi SGK, 100 milyardan fazla açık var. Sağlıklı bir nesil için günde 10 bin adım atın, bir saatinizi kendinize, sağlığınıza ayırın. Vatanını, ülkesini, kendisini, ailesini seven spor yapmalı ve devletimizin sağlık yükünü almalı” diye konuştu.

 

Altınok spor yapmamanın mazeretinin tembellik olduğunu da söyleyerek spora teşvik için Keçiören’de çok sayıda spor tesisi, yürüyüş ve bisiklet yolu, spor donatıları olduğunun da altını çizdi.

 

Başkan Altınok, Halil Mutlu’nun etkinliğe katılmasından duyduğu memnuniyeti, “Defalarca Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olmuş bir isim ülkemizi çok mutlu etti” sözleriyle dile getirdi.
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi