MENÜ
Ankara 21°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Süslü kadınlar yollara çıkacak
Türkiye
18 Eylül 2019 Çarşamba 14:49

Süslü kadınlar yollara çıkacak

Bu yıl Ankara’da 5’inci kez gerçekleştirilecek olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nda Anıtpark’ta toplanacak olan kadınlar, bisikletlerini ve kendilerini süsleyerek, trafikte bisikletli ve kadın olmaya dikkat çekmek için pedallayacak.

Salih KAPLAN 

ANKARA (Anayurt) - İlki 2013 yılında İzmir’de yapılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bu yıl 7’nci kez 100’den fazla şehirde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 22 Eylül Pazar günü Ankara’da Anıtpark’ta toplanacak olan kadınlar, bisikletlerini ve kendilerini süsleyerek, trafikte bisikletli ve kadın olmaya dikkat çekmek için pedallayacak.

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde trafikte hem kadınlara hem de bisikletlilere karşı duyarlılığın artırılması ve çevre kirliliğine dikkat çekmek için Türkiye’nin farklı noktaları ile yurtdışındaki şehirlerde eş zamanlı olarak Süslü Kadınlar Bisiklet Turu gerçekleştirilecek. Renkli etkinliğin Ankara’daki adresi ise Anıtpark olacak. 22 Eylül’de saat 15.00’te bisikletleri ile bir araya gelecek olan kadınlar, daha çok kadının bisiklete binmesi teşvik etmek ve belediyelerden güvenli bir bisikletli ulaşım altyapısı talep etmek için sürecek.

Ankara’da bu yıl 5’inci kez gerçekleştirilecek etkinlikte Anıtkabir etrafındaki yolda rengârenk kıyafetleri, makyajları ve süsleri ile bisiklet sürecek olan kadınlar, egzoz kokusuna çiçek kokusu ve parfümleri ile karşılık verecek. Bisikletin hem kişi hem de toplumun sağlığı için önemi, bisikletinin ulaşım aracı olarak daha çok ön plana çıkmasının vurgulanırken, verilecek konser ile danslar da edilecek.

Etkinliğin yapılacağı bazı il ve ilçeler ise şöyle: Adana, Akçay, Akhisar, Alaçatı, Amsterdam, Atina, Bakü, Balıkesir, Bandırma, Bergama, Berlin, Bern, Beylikdüzü, Bilecik, Çanakkale, Çorum, Datça, Düzce, Edinburgh, Erdek, Gaziantep, Malatya, Muğla, Samsun, Sanıklı, Tekirdağ, Uşak, Van.

BÜYÜKŞEHİRDEN BİSİKLET HEDİYE

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında etkinlikler düzenleyecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi de bisiklet hediye edecek. 22 Eylül Otomobilsiz Kentler Gününde trafiğe kapatılacak Bahçeli 7. Cadde (Aşkaabat Caddesi) ve Tunalı Hilmi Caddesi sadece yaya ve bisikletli trafiğine açık olacak. Etkinlikler ve konser sırasında çekilen fotoğrafların arasından en güzel fotoğrafı çeken üç kişiye Büyükşehir Belediyesi tarafından bisiklet hediye edilecek.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi