Ticaret Bakanlığına uygun bina yokmuş

Ana Sayfa

8 Kasım 2019 Cuma 17:37

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergelerini yanıtlayan Bakan Cahit Turan ve Ruhsar Pekcan bakanlıklarının harcama kalemleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Tamer Arda ERŞİN

ANKARA- CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergelerini yanıtlayan Bakan Cahit Turan ve Ruhsar Pekcan bakanlıklarının harcama kalemleriyle ilgili açıklamada bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Bakan Cahit Turan ve Ruhsar Pekcan’ın istemiyle Meclis’e ayrı ayrı soru önergesi verdi. Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri ile Ticaret İl Müdürlüklerinin kullanımında bulunan 285 binanın 56’sının kiralık olduğunu ve bunlara 2019 yılında 6 milyon 382 bin 224 lira bedeli ayrıldığını belirtti. Tekcan bakanlığı bina kiralama yoluna neden gittiğini ise “Cumhurbaşkanlığının izni ve yılı ödenek durumları dikkate alınarak, tahsis edilecek kamu binasının olmaması ve binaların depreme dayanıklılık durumları ile engellilerin erişimine uygun olup olmaması gibi nedenlerle Bakanlığımızca bina kiralanması yoluna gidilmektedir” diye açıkladı.

11 MİLYON LİRALIK YURTDIŞI GÖREVLENDİRMESİ

Tanrıkulu’nun verdiği başka bir soru önergesinin muhatabı ise  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’dı. Turan, Bakanlık personelinin yurtdışı görevlendirmesiyle ilgili açıklamada bulundu ve 2015-19 yılları arasında 3 bin 661 personelin yurtdışına gönderildiğini, 11 milyon 247 bin 134 lira yolluk ödeneği verildiğini belirtti. Turan kendisinin ise göreve geldiği tarihten bugüne 13 ülkeye resmi ziyaret yaptığını kaydetti.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim