Turizmcilerin hedefi İranlı turistler

İç Anadolu Bölgesi

17 Temmuz 2019 Çarşamba 16:38

Kayserili turizmciler, yeni turizm ve tanıtım stratejisi kapsamında pazar olarak belirlenen İran'a gezi düzenleyerek, buradaki meslektaşları ile bir araya gelip kentlerinin doğal ve tarihi güzelliklerini tanıttı.

 

TAHRAN - Kayserili turizmciler, yeni turizm ve tanıtım stratejisi kapsamında pazar olarak belirlenen İran'a gezi düzenleyerek, buradaki meslektaşları ile bir araya gelip kentlerinin doğal ve tarihi güzelliklerini tanıttı. Türk Hava Yolları (THY) Kayseri Müdürlüğünün girişimi ve THY Tahran Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen "Kayseri-Erciyes Tanıtım Toplantıları", İran'ın başkenti Tahran'da gerçekleştirildi.

Tahran'da bir otelde düzenlenen toplantıda, Kayseri'den gelen turizm acenteleri ve otel temsilcileri ile İran'da faaliyet gösteren turizm acentelerinin temsilcileri bir araya geldi. THY Tahran Müdürü Zekeriya Kuruçam, THY Kayseri Müdürü Fatih İnan'ın organizasyonla ilgili bilgilendirmesinin ardından Erciyes AŞ Genel Müdürü Murat Cahit Cıngı, fotoğraf, video ve grafiklerle desteklediği başta kayak olmak üzere Erciyes Dağı'nda yapılan turistik faaliyetleri anlatan sunum gerçekleştirdi. Özellikle Erciyes'in tanıtımının ön planda olduğu toplantıda Kayseri ve Kapadokya bölgesini anlatan kısa filmler katılımcılara izletildi. Toplantının devamında otele stant açan Kayserili turizm firmalarıyla İranlı meslektaşları birebir görüşmeler yaparak, acenteler arası bağlantı kurdu. Cahit Cıngı, yaptığı açıklamada, Kayseri'nin ve Erciyes'in potansiyelini anlatmak için organizasyona katıldıklarını söyledi.

Kayseri'nin, turizm kenti olma yolunda hızla yol aldığını ve her geçen yıl farklı ülkelerden çok sayıda turist ağırlamaya başladığını belirten Cıngı, şu değerlendirmede bulundu:

"Erciyes'in ve Kayseri'nin turizm potansiyelini değerlendirerek şehrimize daha fazla ülkeden çok daha fazla turist getirmeyi başarmak için dünya çapında muhtelif organizasyonlara iştirak ediyoruz. Bugün de Tahran'dayız. Kayseri'nin, Erciyes'in ve bölgemizin sahip olduğu turistik ve misafirleri eğlendirecek, keyif verecek imkanları İran'daki acentelere aktarmak üzere sunumlar yapıyoruz. Bu organizasyon THY Kayseri ile Tahran Müdürlüklerinin iş birliği ile gerçekleştirildi. THY zaten ülkemizin gurur kaynağı bir markası olarak hem Türkiye'ye hem de Kayseri'ye büyük katkılar sağlıyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum." (AA)

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim