MENÜ
Ankara 28°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Türk ev tekstili marka oldu
Ekonomi
2 Ağustos 2019 Cuma 14:35

Türk ev tekstili marka oldu

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkan Adayı Şerafettin Demir ve Çalışma Grubu, TETSİAD üyeleri ile Büyük İstanbul Buluşması'nda bir araya geldi.

İSTANBUL - Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Türk ev tekstilinin marka haline geldiğini belirterek "Türkiye'nin dünyadaki ev tekstili ihracatında pazar payı yüzde 5'in üzerinde" dedi.

Etkinlikte konuşan Gülle, kendisinin de tekstil ailesinin içerisinde olan bir iş adamı olduğunu söyledi. Türkiye'nin dünyadaki ev tekstili ihracatında pazar payının yüzde 5'in üzerinde olduğunun altını çizen Gülle, ev tekstilinin ihracatta çok başarılı performans sağladığını ve sektörün başarı hikayelerinin çok fazla olduğunu belirtti.

Gülle, sektörde birlik ve beraberliğin önemli olduğunu, başarının sırrının birlik olmaktan geçtiğini kaydetti.İhracatın Türkiye ekonomisi için çok önemli olduğunu,11. Kalkınma Planı'nda büyümenin merkezine ihracatın geldiğini kaydeden Gülle, "İhracat değişmez bir felsefe. Daha fazlasını üretmek için çalışmalıyız" ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası başkanının değişmesinden sonra faizlerde çok büyük düşüş olduğunu belirten Gülle, bu düşüşün yılsonuna kadar devam edeceğini söyledi. Gülle, "Şerafettin Demir benim yol arkadaşım. Birlik olmak güçlü olmayı sağlar, ayrılık çıkaran yalnız kalır. Seçimin sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum." dedi

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkan Adayı Şerafettin Demir ise TETSİAD'ın sektör için çok kıymetli bir sektör olduğunu, kendilerinin derneğe sahip

çıkacaklarını belirtti.

"BUGÜN TÜRK EV TEKSTİLİ BİR MARKA HALİNE GELMİŞTİR"

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu da konuşmasında birlik olmanın önemli olduğunun altını çizdi.

2000'li yıllarda iki tane ev tekstil fuarı olduğunu kaydeden Zorlu,  "Bir ülkede ilk defa iki dernek aynı gün iki ayrı ev tekstili fuarı düzenliyordu. Buna çok üzülmüştüm. 'Birlik olamazsak nasıl başarılı oluruz' diye düşünmüştüm ve iki derneğin birleşmesi şartıyla başkan olmuştum. 8 sene sonra tek fuar ve tek dernek olarak yolumuza devam ettik. Bugün Türk ev tekstili bir marka haline gelmiştir. İhracatımızı yüksek seviyelerde yapıyor olmamız, bu birlik ve beraberlikle olmuştur. Derneğimiz, hiçbir zaman başka bir yön aramamıştır. Bundan sonra da birlik ve beraberliğimizi bozmayalım" dedi.

2010-2016'da TETSİAD Başkanlığı yapan Yaşar Küçükçalık, TETSİAD'ın 30 yıl önce kurulduğunu ve üyelerin aidatları ile bugünlere geldiğini belirterek, "TETSİAD hiçbir kurumdan maddi bir destek almadı. Türkiye'nin yüz akı olan EVTEKS fuarımıza katkımız çok büyük. Bugün dünyada bizim mesleğimizi icra eden tüm müşterilerimizin ajandasında EVTEKS'in olması küçümsenemez. Fakat bunları daha iyi anlatmamız lazım." diye konuştu. (AA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi