MENÜ
Ankara 32°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Uluslararası FeminİSTANBUL Şiir Festivali başladı
Kültür-Sanat
8 Kasım 2019 Cuma 15:13

Uluslararası FeminİSTANBUL Şiir Festivali başladı

Uluslararası Kadın Şiiri Festivali, 7-8-9 Kasım 2019 günleri arasında bu yıl da Kartal Belediyesi’nin desteği ile düzenleniyor.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt) - Bu yıl dördüncü yaşına giren “FeminİSTANBUL Uluslararası Kadın Şiiri Festivali”ne ev sahipliğini Kartal Belediyesi yapıyor. UNESCO’ya bağlı WFP’nin (World Festival of Poetry-Dünya Şiir Festivali) gözetiminde yapılan Uluslararası Kadın Şiiri Festivali, 7-8-9 Kasım 2019 günleri arasında bu yıl da Kartal Belediyesi’nin desteği ile düzenleniyor. “Şiir Şiddeti Yener” diyerek yola çıkan festivalin ana temasını ise; kadın, kadın sorunları, kadının her türlü halini içeren durumlar oluşturuyor.

Uluslararası FeminİSTANBUL Kadın Şiiri Festivali, Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi, Kadıköy Kozyatağı Kültür Merkezi ve Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde yapılacak. Bu yıl festivalin onur ödülü de Canan Kaftancıoğlu’na verilecek.

Dünyanın her yerinden gelen şairlerin yanı sıra ülkemizden de çok sayıda şairin Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 4’üncü kez buluşacağı Festival kapsamında, kadın şairler kendi ülkelerindeki kadınların sorunlarını şiirle dile getirerek ulusal kıyafetleriyle şiirler okuyacak.

Festivalin yabancı şair konukları olarak; Androulla Shati (Kıbrıs), Adel Bouagga (Tunus), Asma Al Haj (Filistin/Ürdün), Darya Heidari (İran), Domenico Pisana (İtalya), Gino Leineweber (Almanya), Malak Sahioni Soufi (Suriye/İngiltere), Nancy Paul (Hindistan), Sanaz Davoodzadeh Far (İran), Saviana St?nescu (Romanya/USA), Vadim Terekhin (????? ???????) (Rusya), Valentin Iacob (Romanya). Festivalin ev sahibi şairleri Ali Günvar, Ali Rıza Gelirli, Ayça Erdura, Aydan Yalçın, Aydın Şimşek, Ayten Mutlu, Bedros Dağlıyan, Bircan Çelik, Çağın Özbilgi, Deniz A. Tüzün, Dilek Değerli, Dilruba Nuray Erenler, Elçin Sevgi Suçin, Emel Koşar, Ertuğrul Özüaydın, Gönül Dilek, Gülce Başer, Halil İbrahim Özcan, Hasan Erkek, Hilal Karahan, İsmail Biçer, Kemal Aslan, Levent Karataş, Malik Enes Gümüşlü, Mehmet Hakkı Suçin, Mesut Şenol, Muhsine Arda, Muzaffer Özdemir, Nevin Koçoğlu, Niyazi Yaşar, Okan Yılmaz, Osman Öztürk, Ömer Turan, Pınar Doğu, Serap Aslı Araklı, Tarık Günersel, Veysi Toktaş, Volkan Hacıoğlu, W. B. Bayrıl olarak belirlendi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi