MENÜ
Ankara 10°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
YOL / DA sanatseverlerle buluştu
Magazin
28 Ağustos 2019 Çarşamba 13:56

YOL / DA sanatseverlerle buluştu

24 Ağustos 2019’ da Armada Galeri M Sanat Galerisi’ nde açılan YOL / DA isimli sergi Doç. Dr. Özge Gökbulut Özdemir’ in soyut çalışmalarını izleyiciyle buluşturuyor.

 

ANKARA (Anayurt) - Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar, Özge Gökbulut’ un çalışmalarını şöyle anlattı: “Özge’nin resimleri, anlatma isteğine bağlı yönelimden  kaynaklanmakla birlikte, içselleşmiş bir estetik algıdan beslenmektedir bize göre. Düşünme ve üretme eylemini iki değişik alanda sürdüren Özge, çalışmalarına bakıldığında, şiirsel bir resim dili oluşturmayı başarmış görünüyor. Bu durum sanatçının boyasıyla, kompozisyonuyla  yeni bir dünyayı  başarıyla deneyimlediğini de gösteriyor.” Sergi 8 Eylül’ e kadar gezilebilir.

Doç. Dr. Özge Gökbulut Özdemir 1982’ de Ankara’ da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2004’ te mezun olmuş, Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde 2007 yılında yüksek lisansını, 2011 yılında doktorasını tamamladı. Ankara ve Anadolu Üniversitelerinin İletişim Fakülteleri’nde Reklamcılık ve Halkla İlişkiler üzerine yüksek lisans ve doktora derslerine devam etti. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Resim ve Fotoğraf dersleri aldı, çeşitli atölyelerde desen ve grafik çalışmalarına katıldı. Sanat sektörü, sanat girişimciliği ve sanatın işletmeye katkısı üzerine akademik çalışmaları bulunan sanatçı toplumla buluşması amacıyla kurguladığı “Sanatla Etkileşim Projesi/2016” başlıklı Projeler dizisini gerçekleştirdi. Bilimsel çalışmalarında olduğu gibi, sanatsal çalışmalarında da birey-çevre bağlamında, tüketim kültürü, teknoloji ve yabancılaşma konularını çeşitli tekniklerle ele alıyor. Çalışmaları 30’ a yakın ulusal ve uluslararası sergide yer aldı. Resim ve Grafik alanında 5, Bilim alanında 1 ödülü bulunmakta. Toplumsal ve kültürel duyarlılığa sahip sanat projelerinde yer almakta ve halen İşletme alanında öğretim üyesi olarak görev yapmakta.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi