Yelkenler, İstanbul Cup için açıldı

Spor

14 Mayıs 2019 Salı 13:48

International İstanbul Cup TAYK - Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü düzenlemesi ve  Burgan Leasing’in geleneksel ana destekleyiciliği ile  5.yılında Caddebostan’da yapıldı.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt)- International İstanbul Cup TAYK - Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü düzenlemesi ve  Burgan Leasing’in geleneksel ana destekleyiciliği ile  5.yılında Caddebostan’da yapıldı. 5. International İstanbul Cup’a, 40’ın üzerinde teknenin katılımı yanında Burgan Bank ve Burgan Leasing çalışanlarından oluşan Burgan Yelken Takımı da 5. International İstanbul Cup’ta yer aldı.

GENÇLERİMİZİ DENİZLE KUCAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü Genel Müdürü Cahit Üren yarışlar ile ilgili olarak : “Tek amacımız var, insanımızı denize çıkartmak. Bir hafta boyunca yoğun iş temposu ile omuzları çöken insanımızı hafta sonu yine yoğun bir yarış performansından sonra bu kez başı ve omuzları dik olarak evlerine göndermek bizleri mutlu ediyor. Bu nedenle de 2019 yılında da düzenleyeceğimiz 4’ü offshore, 57 inshore olmak üzere toplam 61 yarış ve biri 100. Yıl Atatürk Rallisi olmak üzere üç ralli ile bin civarında gencimizi denizle kucaklaştırmaya çalışıyoruz. İnanıyoruz ki International İstanbul Cup’ta çok yakın bir gelecekte pek çok yabancı yatçının katılacağı bir yarış haline gelecektir“ diye görüşlerini yansıttı.

YELKEN SPORUNU YAYGINLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, deniz ve yelkene duydukları tutku ile bu alanda gerçekleşen etkinliklere katıldıklarını belirterek “5. International İstanbul Cup yarışlarına, geleneksel hale gelen desteğimizi bu yıl da sürdürüyoruz. Bu tutkuyu kendi çalışanlarımıza da aşılamak için beş yıl önce Burgan Yelken Takımı’nı kurduk. Böylece hem bu hedefimize ulaştık hem de şirketimiz içerisinde takım ruhunu güçlendirdik. Takımımız, iş hayatında olduğu gibi katıldığı yarışlarda da kurumumuzu başarıyla temsil ediyor.

Bir yandan tekne sahibi olmak isteyenler için tekne leasing’inde  hızlı ve ihtiyaçlara yönelik çözümler üretirken bir yandan da deniz tutkusunu yaşam biçimi haline getirmiş, bu alanda yıllarca emek vermiş TAYK gibi seçkin bir kurumla iş birliği geliştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde bu sporun yaygınlaşması için önümüzdeki yıllarda da yarışlara katılmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim