Yerel yönetimler ile yolsuzluk yan yana anılmayacak

Ankara

19 Temmuz 2019 Cuma 15:29

Ankara Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki 5 yılda Ankara yapılacak planlamaları içeren “Stratejik Plan 2020-2024 Çalışmaları”nı düzenlediği tanıtım toplantısı ile kent paydaşlarının görüşüne açtı. Yavaş, “Bu kenti biz birlikte yönetmek istiyoruz. Ankara halkını yönetime katarken son yıllarda yaptığımı

 

Çağlar BALLIKTAŞ

ANKARA (Anayurt) - Ankara Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki 5 yılda Ankara yapılacak planlamaları içeren “2020-2024 Strateji Belgesi”ni düzenlediği tanıtım toplantısı ile kent paydaşlarının görüşüne açtı.  

Toplantı kamu kurum temsilcileri, akademisyenler, meslek odası yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarların ve milletvekillerinin katımıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, yönetim anlayışı konusunda şeffaf, katılımcı ve denetlenebilir bir yönetimi ortaya koyacağını hatırlatarak sözlerine başladı.

“KENTİ BİRLİKTE YÖNETMEK İSTİYORUZ”

Yönetime geldiklerinden itibaren bütün projeler ve faaliyetler paylaşmak suretiyle eleştirilere açacaklarına vurgu yapan Yavaş, “Bu kenti biz birlikte yönetmek istiyoruz. Kamuoyunun önüne açık bir şekilde çıkacağız. Bu yaptığımız çalışmalarla Ankara halkını yönetime katarken son yıllarda yaptığımız çalışmalarla yerel yönetimlerle yolsuzluk kelimesinin yan yana konuşulmaması için bir sistemi hayata geçireceğiz” dedi.

 

“BİRLİKTE ÇALIŞMAKTAN BAŞKA YAPABİLECEĞİMİZ BİR ŞEY YOK”

Ayrıca konuşmasında Ankara’daki 25 ilçe Belediye Başkanına seslenen Yavaş, “Değişik partilerden adayları halkımız iradesini koyarak seçti. Bizler 31 Mart’ta kadar rakiptik ancak, 31 Mart’tan sonra Ankara halkı için yol arkadaşıyız. Birlikte olma mecburiyetimizi bir an evvel hayata geçirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Sözlerinde “Birlikte çalışmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok” diye vurgulayan Yavaş, “Ben samimi bir şekilde Ankara’nın Belediye Başkanı olarak bu sorumluluğu üzerimde taşıyarak, hangi partiden olursa olsun ilçe belediye başkanları ile işbirliği yapmaya, elimi uzatmaya sonuna kadar devam edeceğim” diye konuştu.  

 

“TEK KİŞİNİN VERDİĞİ KARARLARIN SONUCU HEPİMİZDEN ÇIKIYOR”

Sözlerinde katılımcı yönetime vurgu yapan Yavaş, “Yüz kişinin yanlışı, bir kişinin doğrusundan her zaman doğrudur. Onun için karar alma süreçlerine ne kadar katılım sağlayabilirsek o kadar başarı edebileceğimizi görüyoruz. Tek kişinin verdiği kararların da sonucunu görüyoruz, maliyeti hepimizden çıkıyor” diyerek önceki yönetim anlayışının terk edileceğine dikkati çekti.

Stratejik planlama çalışmalarına katılmayan kamu ve sivil toplum kuruluşlarına da seslenen Yavaş “ Artık kimliklerinizden arınmış bir şekilde lütfen Ankara’yı birlikte yönetelim. Buradan sizin bir ders çıkarmanız lazım. 25 yıldır kimse sizleri çağırmıyordu. Bu değerli iradeye hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim