Yoksul çocuklar yararına karma sergi

Kültür-Sanat

3 Ekim 2019 Perşembe 14:40

Anadolu Kültür Sanat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından “El Ver, Umut Ol” sloganıyla yoksul çocuklar yararına karma resim sergisi düzenlendi.

Salih KAPLAN

ANKARA (Anayurt) - Zafer Çarşısı Büyükşehir Belediyesi Güzel Sanatlar Galerisi'nde düzenlenen serginin açılışında konuşan ANKÜSADER Başkanı Nesrin Taner, “Derneğimiz, kültür sanat etkinliklerinin yanı sıra üyelerimizin ve duyarlı insanların maddi destekleriyle özellikle yoksul çocukların eğitim, sağlık, gıda, giyim gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak ve derneğe başvuran ihtiyaç sahiplerine de imkanlar nispetinde maddi ve ayni yardımlar yapmak için kuruldu ve bu doğrultudan hareketle faaliyetlerini sürdürüyor. Bugünkü sergimiz de bu amaçla düzenlenmiştir. Sergimizde; 135 gönüllü sanatçımızın 161 tablosu yer alıyor. Galeride eserleri yer alan sanatçılarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Buradan elde edilecek gelirle yoksul çocuklarımızı giydireceğiz, okul ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yurdumuzun dört bir yanına bu yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Katılımcı herkese yürekten teşekkür ediyorum. Gönlünüze sağlık. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız” dedi.

Taner'in konuşmasının devamında serginin açılış kurdelesi kesildi ve ardından Çağdaş Sanat Merkezi sanatçıları tarafından dans sunumu ile Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şubesi Seymen ekibi ve Bacıerenler tarafından gösteriler gerçekleştirildi. Gösterilerin ardından ANKÜSADER Başkanı Taner, Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şubesi Başkanı Halil Bahadır Saka'ya desteklerinden ötürü teşekkür plaketi verdi. Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şubesi Başkanı Halil Bahadır Saka da dernek olarak Ankara'nın ve Ankaralıların yaşadıkları sorunlarla, sosyal yaşamla yakında ilgilendiklerini belirterek, sosyal sorumluluk alanında yapılan etkinlik ve projelere değer verdiklerini, zaman ve imkanlar ölçüsünde bu tür etkinliklere katılarak, destek olmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Plaket töreninin ardından davetliler sergiyi gezdi ve sergilenen eserleri inceledi. Yoksul Çocuklar Yararına Düzenlenen Karma Resim Sergisi, 7 Ekim’e kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim