Yolun açık olsun Altay

Spor

11 Temmuz 2019 Perşembe 13:48

MKE Ankaragücü, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla Fenerbahçe’ye transfer olan genç kalecileri Altay Bayındır’a teşekkür etti. “Evladımız Altay Bayındır’a kattığı değer için teşekkür ederiz. Yolun açık olsun Altay Bayındır”

ANKARA (Anayurt) - MKE Ankaragücü, Fenerbahçe’ye transfer olan genç kalecileri Altay Bayındır’a teşekkür mesajı yayımladı. Ankaragücü altyapısından yetişen genç kaleci geçen sezon Ankaragücü kalesinde gösterdiği başarılı performansı ile büyük takımların odak noktası haline gelmişti. Fenerbahçe Altay Bayındır ile 4 yıllık sözleşme imzalamıştı. Yeni sezon için birçok kulübün transfer listesinde olan 21 yaşındaki genç kaleci ile Galatasaray ve Beşiktaş da ilgileniyordu. Ümit Milli takımın kalesini de koruyan genç kaleci geçen sezon Ankaragücü  formasıyla gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmişti.

YİĞİNER: ALTAY FEDAKAR DAVRANDI

Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner de yaptığı açıklamada Altay’ı Galatasaray ve Beşiktaş’ın da istediğini ifade ederek,

"Biz Altay'ı amatör kulüpten aldık. Yetiştirdik, çalıştırdık sattık ve kulübe 1.5 Milyon Euro para kazandırmış olduk. Demek ki alt yapıdan oyuncu çıkıyor. Bundan sonra da çıkacak. Altay Bayındır için 3 Milyon Euro istedik. Diğer takımlar da istedi; Galatasaray, Beşiktaş ama 1.5 milyon Euro'ya çıkan Fenerbahçe oldu. Altay, 'Başkanım siz anlaşın, kulübüm kazansın sonrasında biz anlaşırız' dedi. Altay o anlamda çok fedakar davrandı" diye konuştu.

Ankaragücü,  genç kalecileri Altay’a kulübün resmi sosyal medya hesabından teşekkür  mesajı yayımladı. Kulübün mesajı şöyle;   “Kulübümüzün altyapısında yetişen, gelişimi ile kısa sürede A takıma yüklesen, kaptanlığımızı yapan ve bu süre zarfında kulübümüze saha içi ve saha dışında büyük katkıları bulunan evladımız Altay Bayındır’a kattığı değer için teşekkür ederiz. Yolun açık olsun Altay Bayındır.”

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim