Zurnanın Ustaları Muğla’da buluşuyor

Magazin

31 Ağustos 2019 Cumartesi 13:23

Türkiye’de başka yerde yapılmayan ilk  Uluslararası ZurnaZen Festivali 6'sı Türk olmak üzere 12 Zurna ustası sanatçının katılımı ile Muğla'da bir kez daha yapılacak.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt) - Bu yıl 5’inci yaşına girecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivali 2 Eylül 2019 Pazartesi günü Milas Atapark'tan başlayacak. Milas’ın Dibekdere Mahallesi’nden 10 çocuk davul ve zurna eşliğinde kortej yürüyüşüne katılacağı festival Muğla'nın ilçelerine yayılarak 3 Eylül Salı Marmaris’te 19 Mayıs Gençlik Meydanı, 4 Eylül Çarşamba Menteşe’de Prof. Dr. Şadan Gökovalı açık hava tiyatrosunda gerçekleştirilecek ve, 5 Eylül Perşembe günü Fethiye Beşkaza Meydanında sonlanacak. 

Uluslararası ZurnaZen Festivalinde  4 gün süreyle Türkiye’den Halil Çokyürekli, Hasan Çakan, Haydar Gülcan Curacı, Şevket Almaz, Hakan Akarca, Veysel Girgin yer alırken, Bulgaristan’dan Petar Yulıev Alyoshev, Tayvan’dan Lın Yu-Cheng ve Hsıao Yı-Tıng,  Makedonya’dan Mıljaım Dalıpı, Azerbaycan’dan Alafsar Rahımov, Mısır’dan Elsayed Housenı Atıa Elsayed zurnalarını üfleyecek. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılagelen  Uluslararası ZurnaZen Festivalinin 4 Eylül Menteşe ayağında ünlü klarnet ve zurna  sanatçısı Hüsnü Şenlendirici de  halk ile buluşacak.

ZURNA FESTİVALİ 4 GÜN SÜRECEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Uluslararası ZurnaZen Festivali başlıyor. Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivali 2 Eylül Pazartesi günü Milas’ta Ataparkta başlayacak. Milas’ın Dibekdere Mahallesi’nden 10 çocuk davul ve zurna eşliğinde kortej yürüyüşüne katılacak. 3 Eylül Salı Marmaris’te 19 Mayıs Gençlik Meydanı, 4 Eylül Çarşamba Menteşe’de Prof. Dr. Şadan Gökovalı açık hava tiyatrosunda gerçekleştirilecek olan festival, 5 Eylül Perşembe günü Fethiye’de Beşkaza Meydanında son bulacak.

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ SAHNE ALACAK

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivalinin 4 Eylül Menteşe ayağında ünlü sanatçı Hüsnü Şenlendirici sahne alacak. Uluslararası ZurnaZen Festivaline yoğun katılım olması

bekleniyor.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim