MENÜ
Ankara 21°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Web TV
13 Mayıs 2020 Çarşamba 14:49

Çavuşculu'dan altın öneriler

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, altının dünyada her zaman geçer akçe olduğunu belirterek, yatırım için altın alanların ihtiyacı olmadığı sürece altınlarını bozdurmalarını önerdi.

Altının uluslararası piyasalarda veya ekonomide zaman zaman yaşanan olumsuzluklar nedeniyle en güvenli tasarruf aracı olduğunu ifade eden Çavuşculu, gelecek yıllarda da bu ürünün en değerli emtia olma özelliğini sürdüreceğini kaydetti.

Dünyadaki gelişmelere ve Türkiye'deki ekonomik dengelere bakıldığında altında yükseliş öngördüklerini kaydeden Çavuşculu şöyle konuştu:

"Altın onsundaki yükseliş küresel piyasalardaki gelişmeler ile doğru orantılıdır. Altındaki dalgalanma mehter yürüyüşüne benzer. İki adım ileri, bir adım geri gider. Bu nedenle altının şimdiki seyrinin altına düşeceğini sanmayın. Altın en kıymetli yatırım aracıdır."

"ABD'nin 8-9 bin ton altın rezervi zar. Türkiye'nin 500 ton. Artık Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası da son dönemlerde altın rezervini artırmaya yönelik adımlar atıyor. Bu nedenle biz de vatandaşlara yatırım ve tasarruf aracı olarak altını öneriyoruz."

"Her altın tasarruf aracı değildir. Tasarruf için altın almak isteyenler kuyumculara gittiklerinde mutlaka bu amaçla altın istediklerini belirtsinler. Takı ve süs amaçlı ürünler de çok. Bu ürünleri kullananlardan bazıları da tasarruf için alıyor ama farkında olmadan gidip işçilikli ürünleri tercih ediyor."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu video henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi