MENÜ
Ankara 21°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Web TV
13 Mayıs 2020 Çarşamba 13:53

Ercan Soydaş: Devlet desteği sağlanmalı

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği ve Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsçüleri Başkanı Ercan Soydaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yarattığı ekonomik tahribatın en çok esnafı vurduğunu, alınan tedbirler ve yapılan düzenlemelerden kaynaklı olarak ulaşım sektörü içinde yer alan özel halk otobüsçülerinin de en çok etkilenenler arasında yer aldığını bildirdi.

"AKARYAKITTA ÖTV ALINMASIN"    
Ücretsiz taşımanın yeniden gözden geçirilmesini, ücretsiz seyahat kartı verilmesinde ve kullanılmasında adalet sağlanmasını ve halk otobüsçülerine belediyelerce sağlanan aylık desteğinin artırılmasını talep eden Soydaş şöyle konuştu:
"Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in ÖTV alınmaması önerisi hayata geçirilmelidir, çünkü toplu taşıma zorunlu ihtiyaçtır. Toplu taşımada kullanılan akaryakıtta ÖTV muafiyetinin, Belediyeler de dahil Devlete maliyeti aylık yaklaşık 150 milyon liradır" diye konuştu.
ÜCRETSİZ TAŞIMA İÇİN YENİ DÜZENLEME ŞART
Araç yenileme maliyetleri çok yüksek olduğunu belirten Soydaş şöyle konuştu: 
"7244 Sayılı Torba Kanunda 'Belediyelerin toplu taşımayı desteklemesi' yönünde çıkartılan düzenleme için Sayın Cumhurbaşkanımıza, yetkililere ve destek veren belediyelere teşekkür ederiz. Öncelikleri, sektörümüzün beklentilerinden farklı olan Belediyelerin, yapacakları destekler sınırlı ya da yoktur. Tüm Belediyeler, ciddi zarar ettikleri toplu taşımayı artık büyük bir yük olarak görmektedir".

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu video henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi