Murat POLAT
Bakan Pakdemirli'yi kimler yıpratıyor?

11 Eylül 2019 Çarşamba

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda bazı üst düzey bürokratların gerçekten değişmesi lazım.

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli göreve geldiği günden bu yana bazı gruplar tarafından hedef haline getirildi.

Bakan Pakdemirli'nin başarılı çalışmalarından dolayı rahatsız olan bu gruplar, bakana iş yaptıramadıkları için hedeflerine koydular.

Babası Ekrem Pakdemirli'yi çok yakından tanırım ve eski bir dostumdu. Oğlu Bekir Pakdemirli'nin de babası gibi dürüst ve güvenilir bir insan olduğuna inanıyorum.

 Ancak Bakan Pakdemirli'ye ayak uyduramayan bazı bürokratları ise yapılacak işleri geciktirmek bir yana engel bile oluyorlar.

Bu bağlamda Bekir Pakdemirli'yi yıpratıyorlar.

Son zamanlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine de bir revizyona gideceği ve değiştireceği bakanlar arasında Bakan Pakdemirli'nin adının geçmesi muhalif basında yazılıp çizilmişti.

Ancak Erdoğan'ın Bakan Pakdemirli'yi görevden alacağına ihtimal vermiyorum. Pakdemirli göreve geldiği günden beri çiftçi dostu politikaları ile göz doldurmuştu. Bu olumsuzluklara rağmen görevini devlet adamı bilinci ile yerine getiren Bekir Pakdemirli halka hizmetini başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ettirdiğini buradan söylemek isterim.

Daha önce bazı bürokratları görevden alan Pakdemirli bazı illerin Orman bölge müdürlüklerine dokunmadı.

Bazı bölgelerde Orman bölge müdürleri ve valiler arasında sıkıntılar yaşanıyor Bazı milletvekilleri de bu sıkıntıların farkında hatta siyasetçiler Orman bölge müdürlüklerinin kapatılmasını istiyor illerde Orman il müdürlüğü kurulmasını istiyor yani 28 Orman bölge müdürlüğünün kaldırılması bu sayının 81 il müdürlüğüne çıkarılmasını istiyorlar.

Bakanlık kulislerine göre Bakan Pakdemirli bu günlerde Orman bölge müdürleri ile ilgili bir çalışma yapıyor bazı Orman bölge müdürleri görevden alınacak Bakanlık kulislerinde şimdilik Elazığ bölge müdürü Ziya Polat görevinden alındı. Duyduğuma  göre Mersin, Sakarya, Zonguldak gibi bazı illerde görev yapan bazı bölge müdürlerinin görevden alınacağı  ve bu sayının en az 15veya 16’ya çıkacağı konuşuluyor.

AK Partili milletvekilleri tarafından şikayet edilen bazı orman bölge müdürleri hakkında görevden almak için bakanın bir çalışma başlattığı ise bakanlık kulislerinde konuşuluyor.

Bakın Orman bölge müdürlerinin temsil eden Genel müdür Bekir Karacabey her gün bir proje üzerinde çalışıyor.

Bölge müdürlerinin bazılarında sıkıntı olurken Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey gibi bürokratlar da görevlerini başarılı bir şekilde yürütüyor. Ormancılık konusunda deneyimli bir bürokrat olan Karacabey, yaz döneminde çıkan yangınlar konusunda yaptığı başarılı çalışmaları ile dikkat çekmişti.

 Bir taraftan böyle başarılı bürokratlar Pakdemirli'nin yanında yer alırken, ne yazık ki bazıları ise bakan Pakdemirli'yi yıpratmak için ellerinden ne gelirse yapıyorlar.

Bu bağlamda AK Partili milletvekilleri de haklı olarak bazı bürokratları şikayet etmek zorunda kalıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanında Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ve gibi bürokratların yer alması gerekir. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, " bize ayak uyduramayan bürokratlar o makamları işgal etmesin" sözünü hatırlatmak istiyorum Bakan Pakdemirli de bazı orman bölge müdürlerini takibe alarak gereğini yapacağına inanıyorum.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim